ITR6200171 - Technical Specifications
| Main | |
| Product or Component Type | Card Switch |
| Device Presentation | Mechanism with fixing frame |
| Color Tint | Anthracite |
| Type of Packing | Flow-pack |
| Complementary | |
| Device Mounting | Flush |
| Switch Function | 1 pole 1 way |
| Power Range | 2300 W |
| Rated Current | 10 A at 250 V AC |
| Connections / Terminals | Screwless Terminals |
| Number of Cables | 4 |
| Height | 71 mm |
| Width | 71 mm |
| Depth | 53 mm |
| Projecting Depth | 23 mm |
| Net Weight | 0,0738 kg |
We use cookies to ensure you get the best experience on our website.
